شرایط پذیرش مقالات الف- تعداد کلمات مقاله حداقل 7000 و حداکثر 9500 کلمه؛ ب- شیوه رفرنس و ارجاع دهی میبایست به شکل درون متنی باشد؛ ج- مقاله باید دارای 6 بخش باشد: 1- چکیده مقاله (200 کلمه)، 2- واژگان کلیدی، 3- مقدمه، 4- متن، 5- نتیجه، 6- منابع تحقیق .

مهلت ثبت چکیده و اصل مقالات در سامانه کاربران همایش 20 فروردین 1397- 22 رجب 1439 – 6 march
 2018 

دبیرخانه همایش: ایران-قم-خیابان انقلاب اسلامی - بعد از گلزار شهداء – مجتمع آموزش عالی بنت الهدی (مجتمع طلاب خواهر جامعه المصطفی)- کد پستی 37158-94536 ، صندوق پستی 37158-3486 تلفن : 00982537183311-00982537183318 / فکس : 00982537208978 پست الکترونیکی همایش : hayatetayebe@miu.ac.ir تلگرام : @ researcher5
| اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر اخوان عضو کمیته علمی همایش، پیش نشست همایش ویژه فرهیختگان علمی شیعه و سنی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در این نشست علمی که به همت معاونت پژوهشی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی و با حضور یکصد نفر از اندیشمندان شیعه و سنی توسط دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی برگزار گردید، استاد گرانقدر حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد صادق اخوان ، عضو کمیته علمی همایش به ایراد سخنرانی علمی در خصوص تبیین جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه پرداختند.
همچنین این اجلاسیه علمی مزین بود به سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، سخنرانی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان و سخنرانی نماینده بانوان استان.

با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر اخوان عضو کمیته علمی همایش، پیش نشست همایش علمی بین المللی جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه ویژه فرهیختگان علمی شیعه و سنی آذربایجان غربی برگزار گردید. در این نشست علمی که به همت معاونت پژوهشی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی و با حضور یکصد نفر از اندیشمندان شیعه و سنی آذربایجان غربی برگزار گردید، استاد گرانقدر حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد صادق اخوان ، عضو کمیته علمی همایش به ایراد سخنرانی علمی در خصوص تبیین جایگاه زن و خانواده در تحقق حیات طیبه پرداختند. همچنین این اجلاسیه علمی مزین بود به سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، سخنرانی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان و سخنرانی نماینده بانوان استان. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به جایگاه زن در دین مبین اسلام تصریح کرد: اسلام جایگاه زن را ارتقا داد و در بسیاری موارد نگاهی جانبدارانه به زن دارد که نشان از اهیمت زن در دین مبین اسلام است. حجت الاسلام و المسلمین قریشی در همایش نقش زنان و خانواده در فقه اجتماعی که در سالن اجتماعات دانشگاه ازاد اسلامی ارومیه برگزار شد افزود: در دین مبین اسلام به واسطه آیات الهی، روایات و نحوه رفتار پیامبر اسلام (ص) جایگاه زن به روشنی تبیین شده است و به وضوح تصریح شده است که مردان هیچ ارجحیتی به زنان ندارند و ملاک ارزش انسانها در اسلام تقوا و خدا ترسی است. وی خاطر نشان کرد: رفتار پیامبر اسلام (ص) با حضرت فاطمه زهرا (س) نشان دهنده این نکته است که اسلام نگاه انسانها به زن در دوران جاهلیت را تغییر داد و جایگاه رفیعی به زنان قائل است. نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از علمای شیعه و سنی خواست در مباحث مختلف نسبت به تبیین نگاه اسلام به زن اقدام کنند و جامعه جهانی را نسبت به نگاه متعالی دین مبین اسلام بیش از پیش آشنا سازند. نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی هم در این همایش گفت: خداوند در قرآن کریم حضرت مریم و آسیه به عنوان دو زن مومن را برای مردان و زنان الگو قرار داده است که همین مسئله جایگاه زن در اسلام را به خوبی بیان می کند. حجت الاسلام فعال آذر رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی نیز در این پیش نشست اظهار داشت: ظلمی که در حال حاضر به زنان در جاهلیت مدرن روا می شود، کمتر از ظلم به زنان در دوران جاهلیت قبل از اسلام نیست، چرا که امروز در دنیای غرب، زنان آلت دست مردان هوس باز هستند و با راه اندازی جریانهایی همچون فمنیسم تنها در ظاهر از جایگاه زن دفاع می کنند. در این همایش که با حضور یکصد نفر از علمای شیعه و سنی و استادان حوزه و دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد صادق اخوان از استادان حوزه و دانشگاه و عضو کمیته علمی همایش در خصوص جریانهای مختلف در حوزه تحلیل جایگاه زنان در جوامع غربی و شرقی مطالبی بیان کرد. وی انقلاب اسلامی را بهترین الگو برای جهان در خصوص جایگاه خانواده و زن معرفی کردند. در پایان این برنامه سرکار خانم راضیه پورحیدر استاد دانشگاه آذربایجان غربی مطالب خود در خصوص نقش زن در تحقق حیات طیبه را ارائه نمودند.

بازگشت1396/12/10
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !